Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Dbamy o zdrowie w Punkcie Przedszkolnym w Niechłoninie [zdjęcia]

2017-05-21 19:43:22 (ost. akt: 2017-05-21 11:32:21)

Autor zdjęcia: SP Niechłonin

Promowanie zdrowego stylu życia powinno odbywać się już od najmłodszych lat. Okres przedszkola jest, więc dobrym czasem na podejmowanie tego typu działań. Poznanie możliwości własnego organizmu, czynników, które mu szkodzą lub pomagają w rozwoju, to również lepsze poznanie otaczającej dziecko rzeczywistości.

Zobacz także: Warsztaty wiosenno-wielkanocne Warsztaty wiosenno-wielkanocne W Punkcie Przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niechłoninie odbyły się warsztaty wiosenno-wielkanocne. Zajęcia skierowane były do dzieci...

Profilaktyka zdrowotna zajmuje bardzo ważne miejsce w systemie wychowania przedszkolnego. Za przedszkolakami z Punktu Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie tydzień zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Przez ten czas poznawaliśmy oraz utrwalaliśmy nazwy warzyw i owoców.

Na zajęciach mogliśmy próbować je i porównywać smaki. Wspólnie, między innymi, przygotowywaliśmy koktajl owocowy. Rozmawialiśmy na temat higieny osobistej, czemu powinniśmy myć rączki, szczotkować zęby. Podsumowaniem tygodnia było spotkanie z dietetyk Joanną Berestowską z działdowskiej „Siłowni u Jacka”, w którym wzięły udział przedszkolaki z punktu przedszkolnego oraz klasy „0”. Pani Asia Berestowska z chęcią odpowiadała na pytania dzieci, opowiedziała jak powinny wyglądać ich posiłki i dlaczego nie można jeść dużo słodyczy.

Wszystkie wymienione działania będą służyć temu, że przedszkolaki zaczną dostrzegać sygnały zagrażające zdrowiu oraz będą zdawać sobie sprawę z tego, że zdrowie jest najwyższą wartością, dzięki której można osiągnąć wytyczone cele i wpływać, na jakość swego życia.

Joanna Pankowska-Iwan - nauczycielka w Punkcie Przedszkolnym w NiechłoninieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages