Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Słuchamy i snujemy refleksje w Szkole Podstawowej w Niechłoninie

2019-12-02 08:14:39 (ost. akt: 2019-12-02 08:26:14)

Autor zdjęcia: SP Niechłonin

28 listopada do Szkoły Podstawowej im. Henryka w Niechłoninie przybyły panie, które są członkiniami Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa: pani Ewa Sotomska, pani Elżbieta Zakrzewska, pani Renata Buczyńska. Gościliśmy również panią Beatę Grędzińską – dyrektora GCKiB w Płośnicy.

Członkinie SDKS karmiły uczniów słowami zaczerpniętymi z pisanych przez siebie utworów. Wśród nich były wiersze i opowieści, a w nich prawda o życiu, o naszym otoczeniu, rodzinie, znajomych, wreszcie o nas samych. Panie opowiadały również o działalności DKS i o tym, że warto próbować swoich sił w pisaniu.

Podczas spotkań z uczniami panie zaprezentowały nasz szkolny zbiorek poezji i prozy zatytułowany „Rym za rymem – myśl i pisz”. Utwory, zawarte w zbiorku, były gromadzone przez wiele lat. Ich autorami są nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również absolwenci.

W słowie pisanym i czytanym tkwi ogromna potęga, zatem, Drodzy Uczniowie, czytajcie, piszcie, pilnie słuchajcie i snujcie własne refleksje.
Anna Ludwiczak – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie

SP NiechłoninPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. . #2828667 | 178.36.*.* 2 gru 2019 18:57

    Rzymski poeta Marcjalis pisał "Kto nie ma czytelników, nie jest pisarzem." Współczesna młodzież i dzieci czytają bardzo mało. Producenci strof z DKS nie wkradną się w ich łaski nachalnie promując się w spędach szkolnych. Jedyny pożytek z tego mają wiejskie nauczycielki. W teczce do awansu zawodowego ładnie prezentuje się sprawozdanie ze spotkania z amatorami pisania. Nie byłoby prościej , przyjemniej i pożyteczniej pokazać dzieciom słowo Wisławy Sz?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages