Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Sobotnie spotkanie abstynenckie

2019-11-19 16:35:31 (ost. akt: 2019-11-19 16:38:25)

W sobotę 16 listopada 2019r. w Płośnicy odbyło się Spotkanie Abstynenckie dla osób uzależnionych od alkoholu, które trwają w trzeźwości.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele. Organizatorem była Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płośnicy. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy - Krzysztof Groblewski, radni gminy, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz terapeuci z działdowskiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. Tradycją spotkań stało się obchodzenie rocznic trzeźwości, często nazywanych przez uzależnionych "drugimi urodzinami".

Jest to dla nich początek nowego życia - życia w trzeźwości i abstynencji. Osoby obchodzące rocznice otrzymały kwiaty, a dla wszystkich był ogromny tort rocznicowy.

Organizatorzy symbolicznym kwiatkiem podziękowali również terapeutom, którzy wspierają osoby uzależnione w odnalezieniu na nowo sensu życia, w walce z nałogiem, a potem w trwaniu w trzeźwości. Uczestnicy spotkania wysłuchali również występu Sławomira Pyrko, który podróżuje po całej Polsce z koncertami profilaktycznymi. Spotkanie zakończyło się zabawą taneczną, która trwała do późnych godzin nocnych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lubię wódkę #2820967 | 178.36.*.* 19 lis 2019 18:15

    Nie robię w gacie ponad 40 lat.Mam też świętować

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages