środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Nie straszny im Straszny Dwór

2018-12-02 16:00:00 (ost. akt: 2018-11-30 13:15:39)
Dzieci świetnie się bawiły

Dzieci świetnie się bawiły

Straszny Dwór to program edukacyjno-kulturalny przygotowany przez GCKiB w Płośnicy dla dzieci z gminy Płośnica. Pierwszego dnia dom kultury przyjął grupę MINI - najmłodszą. to była wspaniała przygoda i nauka dla wszystkich dzieci.

Dzieciaki dowiedziały się nie tylko jak wyglądał Dwór - budynek, dlaczego był symbolem kultury na wsi, ale poznały przede wszystkim utwory muzyki klasycznej,
jakie instrumenty bywały we dworach, co jadano uczyliśmy się poznawać sensorycznie, smakowo. Klasyczny taniec, tańce dworskie i nasze wykonanie Jeziora łabędziego. Stare opuszczone dwory to tajemnice, straszne historie i pająki!
W naszej gminie też mamy takie miejsca opuszczone, niezamieszkałe i wiemy już, że w każdej niemal wsi znajdowały się piękne dwory, kim była ochmistrzyni i czym była lodownia. Dlaczego dzieci ze Dworu uczyła guwernantka? czy wszystkie dzieci na wsi się uczyły? te i inne historie bardzo zainteresowały dzieci, mamy nadzieję, że kolejne grupy bawią się równie dobrze wkrótce relacja z kolejnego dnia.

(GCKiB Płośnica)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages