Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Święto Pieczonego Ziemniaka w Zalesiu

2018-10-28 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-25 14:52:30)
Na Święcie Pieczonego Ziemniaka wszyscy świetnie się bawili

Na Święcie Pieczonego Ziemniaka wszyscy świetnie się bawili

Święto Pieczonego Ziemniaka to tradycyjna impreza odbywająca się w wielu wsiach i gminach w całej Polsce, również i w gminie Płośnica w Zalesiu. Takie święto odbyło się w niedzielę 14 października na terenie gminy Płośnica.

GCKiB w Płośnicy oraz Klub Miłośników Zalesia i Regionu podjęło się organizacji imprezy, zaangażowała się również Zagroda Edukacyjna Kozy, Ptaki i inne Cudaki w Zalesiu, przygotowując wraz z dziećmi i młodzieżą dekoracje, konkursy sportowo-rekreacyjne i tematycznie związane z ziemniakiem.

Wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski, który również obecny był na imprezie ufundował dla uczestników konkursu nagrody. Pani Beata Kmiecik pracownik filii bibliotecznej w Niechłoninie oraz Dyrektor GCKiB w Płośnicy Beata Grędzińska poprowadziły zabawy wspaniale integrujące zebranych na festynie.

Na stoisku gastronomicznym członkinie Klubu Miłośników Zalesia i Regionu serwowały potrawy ziemniaczane. W kartoflowym menu przygotowano znakomite gołąbki ziemniaczane, ziemniaki z nadzieniem pieczarkowym, sałatka ziemniaczana, zagraj, bugaj, kluski śląskie, babeczki ziemniaczane z serem, frytki, ziemniaczane kręciołki ,kiszka ziemniaczana, paczki ziemniaczane, pyszne ciasta z kawa i herbatą, kiełbaski pieczone nad ogniskiem, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem.

Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego ziemniaka pieczonego w żarze ogniska. Festyn zgromadził wiele osób. Przybyli tu nie tylko Zalesianie, ale także mieszkańcy pobliskich miejscowości.
Na festynie nie zabrakło wesołych śpiewów przy akompaniamencie harmonii w wykonaniu członków Klubu Miłośników Zalesia i Regionu, na imprezie niespodziewanie pojawiły się również motocykliści z Klubu Motocyklowego Karaś.

(GCKiB w Płośnicy)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages