Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Złote gody – wyjątkowy jubileusz w Gminie Płośnica

2018-10-06 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-04 11:22:11)
Złote Gody to wspaniała uroczystość

Złote Gody to wspaniała uroczystość

W piątek 28 września w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Płośnicy dostojni Jubilaci z terenu naszej gminy zostali odznaczeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wójt Gminy Płośnica – Krzysztof Groblewski witając Jubilatów złożył im serdeczne gratulacje i życzenia, by ta szczególna rocznica ślubu była okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość. Wójt zwrócił uwagę na fakt, że tak ważny jubileusz ma nie tylko doniosły wymiar w życiu osobistym par małżeńskich, ale jest także przykładem dla młodych osób z gminy, które decydują się wziąć ślub i założyć rodzinę. Życzył dostojnym Gościom doczekania kolejnych rocznic w zdrowiu i spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny.

Wójt Gminy odczytał również list gratulacyjny Wojewody Warmińsko-Mazurskiego – Artura Chojeckiego, a następnie wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Płośnica – Janem Makowskim odznaczył małżonków odznaczeniem państwowym, jakim jest medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę. Jubilatom zostały również wręczone okolicznościowe upominki i kwiaty.
Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu życzenia złożyli również: Jan Makowski – Przewodniczący Rady Gminy Płośnica, Katarzyna Zakrzewska – Sekretarz Gminy, Beata Grędzińska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Płośnicy oraz Anna Rozentalska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

W specjalnie przygotowanym na tę okoliczność programie artystycznym wystąpił zespół „Dziady weselne” z Małego Łęcka oraz pracownicy GCKiB w Płośnicy. Krótkie humorystyczne scenki rozbawiły zebranych Gości a wspólnie śpiewane piosenki związane z tematyką małżeństwa umiliły spędzony razem czas.
Na zakończenie spotkania Wójt zaprosił wszystkich na tort i lampkę szampana. Mamy nadzieję, że uroczystość zapisze się w Państwa pamięci jako ciepłe wspomnienie, a wszystkie usłyszane życzenia się spełnią. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

(GCKiB w Płośnicy)

W tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili:
Państwo Anna i Jan Choromańscy z Turzy Małej;
Państwo Halina i Edward Fabisiak z Przełęka;
Państwo Bożena i Jan Józefowicz z Wielkiego Łęcka;
Państwo Małgorzata i Jan Kacprzak z Jabłonowa;
Państwo Marianna i Marian Kańkowscy z Gródek;
Państwo Wiktoria i Ryszard Krupa z Gródek;
Państwo Krystyna i Bernard Morzy z Rutkowic;
Państwo Zofia i Edward Pawłowscy z Płośnicy;
Państwo Krystyna i Ryszard Rosłon z Zalesia;
Państwo Krystyna i Eugeniusz Siergiej z Gródek.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages