Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Powiatowe, gminne i parafialne dożynki w gminie Płośnica

2018-09-10 14:01:57 (ost. akt: 2018-09-10 14:14:07)

Autor zdjęcia: GCKiB Płośnica

W sobotę 2 września odbyły się dożynki w Płośnicy. Jak przystało na święto plonów, atrakcji i chleba z tegorocznych zbiorów nie zabrakło dla nikogo.

Tegoroczne Święto Plonów w Płośnicy zgromadziło wielu znamienitych gości:
m.in. marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, radna sejmiku wojewódzkiego Teresa Nowakowska, Starosta Powiatu Działdowskiego Marian Janicki oraz wicestarosta Marian Brandt, Sekretarz Powiatu Działdowskiego Erwin Smoliński, Wójta Gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego, Sekretarz Gminy Płośnica Katarzyna Zakrzewska, Sekretarz Gminy Rybno Jolanta Jędrycka, Przewodnicząca Rady Powiatu Działdowskiego Magdalena Anczykowska, Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa Irena Kozłowska, przedstawiciele wojewody, Prezesi i kierownicy jednostek współpracujących z powiatem i gminą, księża sąsiednich parafii, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Płośnica, lokalni samorządowcy, kierownicy służb mundurowych, a także mieszkańcy całej gminy.
Rolę Starostów dożynkowych pełnili Pani Anna Rosiak z Płośnicy i Mariusz Jarzynka ze Skurpia.
Gospodarze Dożynek, wójt Krzysztof Groblewski oraz Starosta Powiatu Działdowskiego Marian Janicki podziękowali rolnikom za ich trud i ciężką pracę. Przemarsz korowodu dożynkowego uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płośnicy i mażoretki. Wieńce przygotowane przez gospodarzy z całego powiatu, zostały złożone przed ołtarzem, Uroczystą mszę świętą odprawił ks. kanonik Józef Penc - proboszcz Parafii w Płośnicy dziękując Bogu za największy skarb rolniczego trudu – chleb, upieczony (z tegorocznych zebranych plonów) koncelebrowali podczas mszy:, ks. Piotr Figurski - proboszcz Parafii w Wielkim Łęcku, ks. kanonik Marian Zbrojski - proboszcz Parafii w Koszelewach

Wójt Gminy Płośnica w asyście Marszałka Województwa wręczył wyróżnienia rolnikom z Gminy Płośnica, w tym roku wyróżnienia otrzymali: Magdalena i Karol Stempka, Danuta i Jerzy Andrzejczuk, Iwona i Jerzy Barcikwoscy, Ewa i Grzegorz Chudy, Bożena i Andrzej Grużlewscy, Marzena i Mariusz Jarzynka, Honorata i Krzysztof Niścigorscy, Bogusława i Piotr Sarneccy.

Wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie na „Najpiękniejszą wieś” i „Najpiękniejszą posesję” oraz pośród wystawionych stoisk i wieńców nagrody na „Najładniejsze stoisko” i wieniec.

Dożynki powiatowe stały się okazją do integracji, wymiany doświadczeń nie tylko dla rolników, ale również wszystkich mieszkańców powiatu działdowskiego. Czas na boisku przy Szkole Podstawowej w Płośnicy uświetniał występy zespołów ludowych : Echo i Dziady weselne, wokaliści z GCKiB w Płośnicy, Tancerze z grupy Tiger Dance, Fit Dance oraz zespoły Biesiada SHOW i Piotrex.

(IP)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Klin #2578761 | 31.0.*.* 12 wrz 2018 14:34

  Dlaczego nie wie o tym prokuratura?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. WICI #2578640 | 37.47.*.* 12 wrz 2018 12:39

  NIE BÓJMY SIĘ WYPOWIADAĆ I NIE DAJMY SIĘ ZASTRASZYĆ

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. cenzura #2578157 | 84.81.*.* 11 wrz 2018 19:11

  cenzura czenzura

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Już czas #2577717 | 37.47.*.* 11 wrz 2018 09:27

  Temu panu już dziękujemy

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. wypy #2577707 | 178.36.*.* 11 wrz 2018 09:19

  Nurmalnie same fspaniałe znakomitości i ich wyjątkowe wielkości sie zjechały. Nurmalnie kuncentracja i mega kumulacja wyjątkowych znakumnitości. Asz mi tchu brak ze zachfytu jakegoś abo inakszego zdziwienia. Vipy vipy vipy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages