Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

VII Sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Płośnicy

2017-12-29 17:42:24 (ost. akt: 2017-12-29 10:52:02)

Autor zdjęcia: archiwum UG Płośnica

VII Sesja Młodzieżowej Rady Gminy w Płośnicy odbyła się 16 grudnia stała się okazją do spotkania pod hasłem „Partnerstwo - sukces w realizacji projektów”.

Radni Rady Młodzieżowej mieli możliwość zapoznania się z projektami zrealizowanymi na terenie Gminy Płośnica dofinansowanymi z UE. Sami także zaprezentowali swoją inicjatywę „Bicykluj z nami aktywnymi obywatelami”, której są pomysłodawcami i od 2 lat realizują z wielkim sukcesem wraz ze Stowarzyszeniem Mądra Sowa z Gródek. Nie bez przyczyny miejscem spotkania była świetlica w Skurpiu.

Radni Rady Młodzieżowej i przybyli goście mieli możliwość naocznie przekonać się o efektach zrealizowanego tu projektu pn. Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez wsparcie świetlicy w Skurpiu współfinansowanego w ramach inicjatywy LEADER PROW 2014-2020. Jest to projekt grantowy w ramach konkursu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Brama Mazurskiej Krainy”, jego wartość wynosi 31 473,00 zł, a dofinansowanie UE 20 000,00 zł, pozostała część to wkład własny budżetu gminy Płośnica. Dzięki temu wsparciu została wyremontowana świetlica w Skurpiu. Oraz zakupiono sprzęt: nagłośnienie do świetlicy, rzutnik multimedialny i konsola do gier dla dzieci.

Kolejnym punktem programu była promocja publikacji „Dziedzictwo kulturowo – przyrodnicze Gminy Płośnica”. To efekt owocnej współpracy Gminy Płośnica oraz OSP w Płośnicy i kolejnego dofinansowania z UE w ramach wyżej wspomnianej inicjatywy LEADER. Wartość projektu to 12 500,00 zł, a dofinansowania 10 000,00.

Marian Odachowski Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Działdowskiej przedstawił bardzo interesującą prezentację, w której przybliżył dawne dzieje naszej gminy i ciekawe historyczne zdjęcia. Spotkanie było też okazją do podziękowania mieszkańcom wsi Skurpie za pracę społeczną, którą włożyli w realizację projektów i w sobotnie przedpołudnie 17 grudnia też nie zawiedli przygotowując świąteczny poczęstunek.

Wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski w ciepłych słowach podziękował i wyróżnił mieszkańców, którzy najbardziej aktywnie włączyli się w prace na rzecz swojej wsi. Całe spotkanie prowadziła Martyna Dudek Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Płośnica, która na koniec podziękowała Gospodarzowi spotkania - Wójtowi Gminy Krzysztofowi Groblewskiemu za umożliwienie zorganizowania w Skurpiu VII Sesji Rady Młodzieżowej. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: radni Gminy Płośnica w osobach: Stanisław Dudek, Krzysztof Pszenny, Marek Nowakowski, Dariusz Keczmerski, Krzysztof Duda prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Płośnicy, Beata Grędzińska dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy, Anna Lempek skarbnik Gminy Płośnica, Marian Odachowski Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Działdowskiej oraz członkinie Stowarzyszenia Ziemi Działdowskiej: Aleksandra Odachowska, Krystyna Mroczkowska, Ewa Józefowicz prezes Stowarzyszenia „Mądra Sowa” z Gródek, Dorota Borkowska sołtys wsi Skurpie, mieszkańcy wsi Skurpie, pracownicy Urzędu Gminy w Płośnicy.

Bartosz Rozentalski, UG w Płośnicy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Opłatek #2410648 | 185.170.*.* 5 sty 2018 15:55

    Nie ma się czym pochwalić ale trzeba coś pisać. Trzeba było tak choć takim poczęstunkiem podzielić się z seniorami .

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages