środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

„Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i gotowania” w Szkole Podstawowej i Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie [zdjęcia]

2017-11-20 12:35:44 (ost. akt: 2017-11-20 11:29:47)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

W Szkole Podstawowej w Niechłoninie odbył się „Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”. W listopadowe popołudnie w szkole zgromadzili się wszyscy uczniowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

Swoją obecnością zaszczycili nas: radni Gminy Płośnica: Krzysztof Pszenny i Damian Lemański, sołtys Niechłonina Anna Truszkowska, sołtys Gruszki Marek Lech, sołtys Jabłonowa Kazimierz Dramiński, przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Maciejewska, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi.

Z inicjatywą zorganizowania tej imprezy wystąpił Samorząd Uczniowski. Uczniowie doskonale zdają sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania, ale wiedza nie zawsze idzie w parze z praktyką. Dlatego też niezwykle ważne jest nieustanne przypominanie o tym, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywają owoce i warzywa.

W tym dniu w całej Europie popularyzowane są wartości, które wynikają ze zdrowego odżywiania i nasza szkoła postanowiła dołączyć do tej kampanii, której celem jest zwiększenie świadomości skutków spożywania tłustych, zagrażających zdrowiu potraw oraz przekonanie o tym, że zdrowe odżywianie w dzieciństwie oznacza zdrowie w dorosłym życiu.

Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna, nauczyciele i rodzice. Każda klasa przygotowała potrawy z różnych stron świata, zmodyfikowała je w taki sposób, aby pokazać, że nawet z niezdrowych produktów spożywczych można wykonać posiłki bogate w witaminy. Prezentowano kuchnię angielską, włoską, francuską, węgierską, grecką, polską i rosyjską.

Naszą uroczystość uświetnił występ uczniów z Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie, którzy zaprezentowali swój pokaz serwisu synchronicznego. Zespół przygotowany przez Aleksandrę Czarnecką w tym roku wygrał X Mistrzostwa Polski Kelnerów. Wśród zwycięzców znalazł się absolwent naszej szkoły Daniel Zalewski.

Tegoroczna impreza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Było zdrowo i smacznie. Potrawy przygotowane perfekcyjnie przez uczniów, dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego oraz rodziców kusiły aromatem i wyglądem. Każda klasa prezentowała wspaniale swoje stoiska oraz pięknie nakryte stoły. Nie tylko dziecięce buzie same się uśmiechały. Ten dzień na stałe wpisze się do kalendarza imprez naszej szkoły.

Milena Witka

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages