środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

„Kozy, Ptaki i inne Cudaki” w Szkole Podstawowej w Niechłoninie [zdjęcia]

2017-11-05 12:34:41 (ost. akt: 2017-11-05 07:37:49)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

W Punkcie Przedszkolnym „Motylki” w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niechłoninie, doszło do niecodziennego spotkania. Przedszkolaków, zerówkę oraz klasę pierwszą odwiedził Jan Łukasiewicz z Zagrody Edukacyjnej „Kozy, Ptaki i inne Cudaki” która swoją siedzibę ma w Zalesiu.

Zagroda została utworzona i jest prowadzona przez Fundację „MOŻLIWOŚCI I SZANSE”. Realizuje dwa cele edukacyjne: edukację w zakresie produkcji zwierzęcej oraz w zakresie dziedzictwa kultury materialnej wsi, tradycyjnych zawodów. W obiekcie są zwierzęta gospodarskie: kozy, ptaki ozdobne, króliki, świnki wietnamskie itp.

Pan Jan przedstawił swoich zwierzęcych przyjaciół, które zabrał ze sobą do dzieci, był to kogut kochin silky (jego pióra są jedwabiste i delikatne w dotyku), kurka czubatka, kaczuszka, rodzina kawii domowej (potocznie świnka morska) oraz króliczek miniaturka. Dzieci mogły pogłaskać zwierzęta i zadać pytania odnoście pielęgnacji tych zwierząt. Spotkanie należy zaliczyć do niecodziennych, ponieważ w historii szkoły było to pierwsze spotkanie, kiedy gość zapoznawał dzieci z drobiem domowym. Dzieci były zachwycone tą niecodzienną wizytą, co wróży długą i ciekawą współpracą z właścicielem z Zagrody Edukacyjnej.
W imieniu dyrektor, wychowawców oraz dzieci składamy serdeczne podziękowania za poświęcony czas, chęć zarażania dzieci pasją, jaką może być miłość do zwierząt.

Joanna Pankowska-Iwan

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages