środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” - spotkania policji z młodzieżą i przedszkolakami

2017-09-28 16:53:23 (ost. akt: 2017-09-28 13:57:36)

Autor zdjęcia: policja

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo, a także o bezpieczeństwo innych, jak reagować w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy – to główne przesłanki spotkań ze społecznością szkolną.

W poniedziałek i we wtorek (25 i 26 września) policjantki z Działdowa rozmawiały z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Działdowie oraz wychowankami Szkoły Podstawowej w Płośnicy.

Rozmowy ze starszymi uczniami dotyczyły głównie ich odpowiedzialności za popełniane czyny zabronione, najmłodszym policjantki przypomniały m.in. zasady przechodzenia przez jezdnię, numery alarmowe i jak obronić się przed agresywnym psem przyjmując tzw. pozycję „na żółwia”.

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały” to pilotażowy program MSWiA, który ma na celu propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Spotkania z młodzieżą i przedszkolakami stanowią ważny element w edukacyjno-profilaktycznej działalności policji. Przekazywanie dzieciom wiedzy na temat właściwych zachowań i uświadamianie o odpowiedzialności od najmłodszych lat ma na celu kształtowanie właściwych postaw społecznych i postępowaniu zgodnie z literą prawa — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Cykl tego typu spotkań dotyczący ogólnie rozumianego bezpieczeństwa został ujęty w programie działań policji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

— Praca policjanta nie polega tylko na wykrywaniu wykroczeń i przestępstw oraz ściganiu ich sprawców — dodaje oficer prasowy. — Jednym z priorytetowych działań policji jest rola edukacyjno-profilaktyczna. W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze, w tym dzielnicowi, zajmujący się problematyką osób nieletnich i patologii oraz profilaktyce uczestniczą w spotkaniach z młodzieżą i wychowankami przedszkoli przekazując im ważne informacje na temat właściwego zachowania w szkole i poza nią.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages