środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

„I Ty możesz zostać baśniomistrzem”

2017-04-09 09:29:48 (ost. akt: 2017-04-09 09:38:48)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjno-czytelniczego dla uczniów klasy II i III pod hasłem „I Ty możesz zostać baśniomistrzem”.

Celem projektu było zainteresowanie uczniów twórczością Hansa Christiana Andersena. Pomysłodawcami projektu były panie: Beata Maciejewska i Jadwiga Kosarzycka. Inicjatywę wspierała i zasiadła w jury pani Beata Kmiecik – pracownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Filia w Niechłoninie.

Najpierw odbył się I etap konkursu mający na celu wyłonienie najlepszego baśniomistrza. Uczniowie rozwiązywali test, za który można było zdobyć 37 punktów.

Tytuł klasowego baśniomistrza zdobyli:
W klasie II:
1.Szymon Czajkowski 36 punktów
2. Anna Maciejewska 35 punktów
3. Rozalia Maciejewska 34 punkty
W klasie III:
1. Karol Brdak 36 punktów
2. Daria Murawska 34 punkty
Karolina Panek 34 punkty
3. Martyna Gawenda 33 punkty
Oliwier Klejna 33 punkty
Amelia Truszkowska 33 punkty

Następnie odbył się II etap konkursu – praca w grupach. Uczestnicy obejrzeli i wysłuchali bardzo ciekawy montaż słowno-muzyczny o życiu i twórczości Andersena i przystąpili do konkursu wiedzy o andersenowskich baśniach. Dzieci pracowały w 5 grupach. Każda z grup miała do wykonania aż 10 bardzo ciekawych i różnorodnych zadań. Uczniowie rozwiązywali zagadki, szyfrogram i krzyżówkę, dopasowywali rekwizyty do postaci z baśni, porządkowali kolejność zdarzeń w baśniach: „Calineczka”, „Królowa Śniegu”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Dziewczynka z zapałkami” i „Brzydkie kaczątko”.

W trakcie konkursu nie zabrakło też ćwiczeń ortograficznych – dzieci uzupełniały luki w liście Gerdy. Wreszcie uczestnicy tworzyli własne baśnie ze zgromadzonego w kartach pracy słownictwa. Na zakończenie odbyły się gry i zabawy ruchowe nawiązujące również do andersenowskich postaci. Mimo, że uroczystość trwała dość długo, wszyscy uczniowie pracowali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Ostatnim elementem tego dnia było wysłuchanie baśni Hansa Christiana Andersena „Mała syrena”. A jakież było zdziwienie dzieci, gdy zamiast tradycyjnej książki pani Beata Kmiecik wyjęła coś dużego, drewnianego, z pięknymi ilustracjami – a wszystko wykonane samodzielnie. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) – japońska „magiczna skrzyneczka”, teatr obrazkowy to coś zupełnie nowego dla naszych uczniów, którzy byli zafascynowani taką odmianą i z wielkim zainteresowaniem patrzyli i słuchali. To był niezwykły dzień dla wszystkich uczniów, pełen wrażeń i emocji.

Beata Maciejewska i Jadwiga Kosarzycka – nauczycielki klasy II i III


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. SK #2221276 | 83.28.*.* 11 kwi 2017 15:06

  UWAGA! w dniu środa 12.04 Biblioteka w Płośnicy nieczynna w czw. 8.00-16.00 pt. 11.00-16.00 sobota nieczynna Biblioteka w Gródkach 11.00-16.00 Dom Kultury czw. 8.00-16.00 pt. nieczynny (urlop)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages