środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

„Książki mojego dzieciństwa” w Szkole Podstawowej w Niechłoninie [zdjęcia]

2017-03-04 11:02:57 (ost. akt: 2017-03-04 09:34:27)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Niechłoninie odbyło się spotkanie czytelniczo-edukacyjne zatytułowane „Książki mojego dzieciństwa”, będące podsumowaniem projektu promującego czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia była nauczycielka języka polskiego Anna Ludwiczak.

W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie, dzieci z punktu przedszkolnego, nauczyciele naszej szkoły oraz zaproszeni goście: radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego, Teresa Nowakowska, wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski, sekretarz Gminy Płośnica, Katarzyna Zakrzewska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Płośnicy Beata Grędzińska, przedstawiciele Działdowskiej Kuźni Słowa: Elżbieta Zakrzewska i Teresa Dwórznik-Romańska, radny Gminy Płośnica Zbigniew Skonieczek, Beata Kmiecik, bibliotekarz z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Filia w Niechłoninie, sołtysi: Anna Truszkowska, Kazimierz Dramiński i Krzysztof Lemański, przedstawiciele rodziców: Jolanta Maciejewska i Justyna Spychała.

Spotkanie otworzyli uczniowie, którzy ubrani w stroje znanych bohaterów literackich przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny na temat książek i wartości, jakie z nich płyną. W dalszej części goście oraz nauczyciele zaprezentowali fragmenty książek z dzieciństwa, zachęcając w ten sposób dzieci do czytania. Dorośli dzielili się wspomnieniami związanymi z ulubionymi książkami. Elżbieta Zakrzewska opowiedziała o procesie powstawania książki.

Realizacji projektu towarzyszyła zbiórka książek. Dzięki wielu darczyńcom szkolna biblioteka wzbogaciła się o 62 nowe pozycje. Kolejne 34 książki zostały rozlosowane wśród uczniów i trafiły do ich domowych zbiorów. Miłym upominkiem były zakładki do książek zaprojektowane i wykonane przez panie Jadwigę Kosarzycką i Danutę Ciesielską.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania oraz darczyńcom za promowanie czytelnictwa wśród młodego pokolenia oraz wsparcie, które okazali naszej szkole.

Zenona RosłonCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages