środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Niechłoninie

2017-02-25 08:42:14 (ost. akt: 2017-02-25 08:48:40)

Autor zdjęcia: nadesłała Zenona Rosłon

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Inicjatorem propagowania tej formy czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Filia w Niechłoninie. Podczas spotkań realizowany będzie program „Tu czytamy” we współpracy z Instytutem Książki.

Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków, są to uczniowie klasy IV, V, VI. Spotkanie prowadziła Beata Kmiecik, pracownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Płośnicy, Filia w Niechłoninie. Oprócz młodych czytelników w spotkaniu wzięła udział również Anna Ludwiczak, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie.

Pierwsze dyskusje poświęcone były książce Eve Ainsworth „Siedem dni”. Lektura prezentuje ważne problemy m. in. mobbing wśród młodzieży, przemoc w rodzinie, kłopoty rodziny niepełnej, zróżnicowany status społeczny. Ważne jest jednak to, że przy odrobinie dobrej woli i empatii wszystkie problemy są możliwe do zrealizowania. Dyskusja nie należała do najłatwiejszych, bo zjawiska, o których mówiono, nie były ani proste, ani przyjemne.

Książka „Siedem dni” uświadomiła młodym ludziom, że życie posiada różne oblicza, a człowiek może się spotkać z różnymi postawami i od niego zależy, która z nich stanie się jego dewizą życiową.

Dyskusyjny Klub Książki w Niechłoninie przyczyni się w dużej mierze do krzewienia czytelnictwa wśród młodego pokolenia.

nadesłała Zenona RosłonCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages