środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Kolejny milion dla Gminy Płośnica

2017-01-06 13:30:00 (ost. akt: 2017-01-06 10:16:26)

Autor zdjęcia: archiwum UG

29 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się podpisanie dwóch umów na realizację projektów przez Gminę Płośnica ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014- 2020.

Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin oraz wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski złożyli podpisy pod umową o dofinansowanie projektu pt.” „Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu w Gminie Płośnica poprzez rozbudowę infrastruktury socjalnej”, realizowanego w ramach działania 9.2 infrastruktura socjalna.

W ramach realizacji działań powstanie infrastruktura socjalna umożliwiająca świadczenie usług aktywizacji dzieci i młodzieży z terenu Gminy Płośnica. Powstanie m.in. Centrum Aktywności Lokalnej w Zalesiu oraz Świetlica Środowiskowa w Małym Łęcku. W ramach projektu zostaną wyposażone dwie świetlice cyfrowe, które będą miejscem na rozbudzenie aktywności i kreatywności młodych ludzi oraz będą doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Drugą umowę podpisano na realizację projektu pt. „Szkoła da się lubić” realizowanego w ramach poddziałania 2.2.1 - podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów. Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez udział w zajęciach skutkujących wzrostem poziomu kompetencji kluczowych i zastosowanie nowatorskich metod i środków, jak również stosowanie eksperymentalnych metod nauczania. W projekcie będą realizowane zajęcia dla uczniów Szkół Podstawowych w Niechłoninie, Płośnicy i Wielkim Łęcku.

W ramach projektu prowadzone będą m.in. zajęcia logopedyczne jak również zajęcia kształtujące i rozwijające u uczniów kompetencje kluczowe z języka angielskiego, matematyki. Program przewiduje również prowadzenie zajęć metodą eksperymentu z przedmiotów przyrodniczych i matematyki w Gimnazjum w Gródkach jak również przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, obserwatorium astronomicznym oraz stacji metrologicznej. Dodatkowo Szkoła Podstawowa w Płośnicy zostanie wyposażona w nową pracownię komputerową.

Wartość realizowanych zadań wyniesie 1 281 740 zł. ogólna wartość dofinansowanie to 1 105 743 zł. Realizacja przyjętych zadań przyczyni się do atrakcyjności i efektywności nauczania w szkołach jak również da szansę uczniom do łatwiejszego przyswajania wiedzy.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages