środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

11 Listopada w Wielkim Łęcku

2016-11-18 11:48:06 (ost. akt: 2016-11-18 11:51:09)

Autor zdjęcia: archiuwm UG

11 listopada w Wielkim Łęcku odbyły się uroczystości, związane z upamiętnieniem 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozpoczęły się one przedstawieniem, przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku. Następnie została odprawiona Msza Św. w kościele pw. Św. Mikołaja w intencji Ojczyzny uświetniona występem zespołu „Lamici” z Hartowca.

Zobacz także: Święto Niepodległości w dłutowskich szkołach [zdjęcia] Święto Niepodległości w dłutowskich szkołach [zdjęcia] W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Dłutowie uczciła pamięć bohaterów walczących o wolność naszej...

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: radna Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego Teresa Nowakowska, wicestarosta Powiatu Działdowskiego Marian Brandt, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Korona, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiesław Smereczyński, członek Zarządu Rady Powiatu Paweł Rutkowski, członek Zarządu Rady Powiatu Kazimierz Sosiński, radny powiatowy Roman Gąsiorowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lidzbark Jacek Folborski, przewodniczący Rady Gminy Płośnica Jan Makowski. Kolejnym punktem obchodów było wygłoszenie przez Zenonę Rosłon dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie odczytu okolicznościowego.

W swoich przemówieniach - zarówno wójt Gminy jak i zaproszeni goście podkreślali powagę obchodzonego święta. Uroczysty „Apel poległych” odczytał prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Płośnicy Stanisław Orłowski.
Tradycyjnie wójt Gminy Krzysztof Groblewski, przewodniczący Rady Gminy Jan Makowski oraz delegacje złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pamiątkową tablicą.

Wójt Gminy Płośnica dziękuje wszystkim mieszkańcom za liczny udział w uroczystościach. Organizacja Gminnych Obchodów Święta Niepodległości nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób, którym serdecznie dziękuje.

oprac. mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2123426 | 82.160.*.* 29 lis 2016 16:13

  Dzieci piękne się zaprezentowały, bravo!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do Zenka #2117350 | 89.45.*.* 21 lis 2016 13:51

  Bo nasz wójt posłusznie zaprasza wyłącznie tych, których wskaże palec tłuściocha

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zenek #2117190 | 83.0.*.* 21 lis 2016 08:25

  Żelichowskiego już grobel nie zaprasza? Ani Żuchowskiego? Co zrobisz jak wrócą do władzy? Będzie przepraszać że zapomniał?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages