środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Postawili na najwyższą jakość

2016-11-07 10:17:00 (ost. akt: 2016-11-07 10:46:00)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Dwie nowoczesne chlewnie, które łącznie pomieszczą 2 tys. świń należą do Joanny i Marcina Lemańskich z miejscowości Zalesie w gminie Płośnica. Oficjalne otwarcie jednego z obiektów odbyło się w czwartek (27 października) i zgromadziło liczne grono rolników zainteresowanych tematem hodowli trzody.

To pierwsze chlewnie państwa Lemańskich, a oni sami są debiutantami w dziedzinie hodowli trzody chlewnej. Dlatego też w przedsięwzięciu postawili na najwyższą jakość.

— Jesteśmy z wykształcenia rolnikami, ale w sprawach budowlanych i w kwestii wyposażenia tuczarni zdaliśmy się na najlepszych specjalistów. Firma Terraexim-Agroimpex, która wyposaża nasze obiekty ma ogromne doświadczenie i dysponuje nowoczesnymi rozwiązaniami więc nasz wybór był prosty — powiedział właściciel Marcin Lemański.

Na otwarcie pierwszej, kompletnie wykończonej chlewni, która już na początku listopada zostanie zasiedlona tucznikami, przybyło wielu rolników zainteresowanych hodowlą świń. Po krótkim oficjalnym otwarciu wszyscy mogli zwiedzić obiekt i z bliska zobaczyć zastosowane materiały i technologie. Przedstawiciele firm biorących udział w inwestycji chętnie odpowiadali na pytania i przedstawiali swoje oferty.

Szersza relacja z otwarcia w listopadowym wydaniu Rolniczego ABC.

mn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages