środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Pojawiły się pierwsze miejsca zagrożeń bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

2016-11-01 16:52:05 (ost. akt: 2016-11-01 17:14:39)

Autor zdjęcia: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, używanie środków odurzających i żebractwo - to pierwsze zgłoszenia, jakie pojawiły się Krajowej Mapie Zagrożeń, która objęła także Działdowo oraz cały powiat działdowski.

Zobacz także: Miał narkotyki, został zatrzymany Miał narkotyki, został zatrzymany Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Działdowa zatrzymanemu za posiadanie środków odurzających.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ruszyła w środę 14 września. Dzięki niej dowiemy się, gdzie i jakie występują zagrożenia bezpieczeństwa. Możemy także sami przekazywać informacje o zagrożeniach w naszej okolicy. Od uruchomienia mapy minęło już półtora miesiąca. Sprawdzamy więc, jak w tej chwili policyjna mapa obrazuje nasz powiat.

Zgłoszeń na razie jest niewiele
Dotychczas na terenie powiatu działdowskiego pojawiło się 15 zgłoszeń miejsc niebezpiecznych. W samym mieście jest ich 7 i dominują - spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, używanie środków odurzających, żebractwo oraz zła organizacja ruchu. Natomiast w gminie Działdowo użytkownicy zaznaczyli 4 lokalizacje zagrożeń, a w gminie Płośnica jedno. W gminie Iłowo-Osada na mapie odnaleźć można 4 wskazane przez mieszkańców punkty. Dokładne umiejscowienie wszystkich miejsc zagrożeń można zobaczyć pod adresem >>> https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html.

Czemu to służy
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.

Jak tworzona jest mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach. Są to: informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych, informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.; w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu oraz informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji. Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Ważne
Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Policja prosi o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

mn

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dew #2104365 | 5.172.*.* 2 lis 2016 22:20

  No turyści lubią spokojne i bezpieczne miejsca, więc zaznaczajmy. Będą mogli omijać te miejsca łącznie z całymi miejscowościami. Mój typ zgłoszenia to ławeczki przy fontannie, w centrum miasta. Tam zawsze są smakosze taniego wina i ich gwara "masz może parę groszy pożyczyć"

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gunner #2103832 | 31.0.*.* 2 lis 2016 11:51

   Podaję do naniesienia na mapę punkt zagrożony. Mława chałupa przy biedronce. Gość leży w łóżku:)i za pomocą telefonu komórkowego nibyrządzi komendą w Działdowie. Policja powinna zabrać mu komórkę żeby już więcej nie szkodził tej jednostce.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Fajna Sprawa #2103590 | 83.6.*.* 2 lis 2016 00:05

   Możemy podać wiele miejsc, tylko po co,,,? Policja doskonale je zna i dlatego tam się nie pojawia.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ok #2103538 | 95.40.*.* 1 lis 2016 21:55

   Dlaczego nic nie ma o znęcaniu się nad dziećmi, osobami starszymi itp ?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages