środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Uroczyste otwarcie drogi Gródki - Przełęk

2016-07-13 09:08:52 (ost. akt: 2016-07-13 09:13:29)

Autor zdjęcia: Archiwum UG

Dobiegła końca przebudowa drogi powiatowej na odcinku Gródki-Przełęk Kościelny. Uroczyste oddanie drogi do użytku nastąpiło w dniu 1 lipca.

Zobacz także: W wakacje się nie nudzimy W wakacje się nie nudzimy Stowarzyszenie Społeczno-Oświatwe Opoka w Kiełpinach, jak co roku pozyskało dofinansowanie na wypoczynek letni dla dzieci.
Zobacz także: Inicjatywa ekologiczna w świetlicy w Pożarach Inicjatywa ekologiczna w świetlicy w Pożarach W Pożarach na terenie świetlicy i wokół niej zakończono realizację inicjatywy lokalnej pn. „Chcemy poprawiać stan środowiska naturalnego i podnosić poziom...
Zobacz także: Fiatem prosto w drzewo Fiatem prosto w drzewo W poniedziałek, 27 czerwca, kilka minut po godzinie 12.00 na trasie Rutkowice-Płośnica samochód osobowy uderzył w drzewo.

Całkowita wartość projektu, realizowanego w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury na lata 2016-2019 wyniosła 779 716,43 zł, natomiast wartość dofinansowania 389 858,00 zł. Beneficjantem projektu jest Gmina Płośnica, a partnerem Powiat Działdowski, który udzielił pomocy finansowej w kwocie 198 828,00 zł.

W imieniu mieszkańców przewodniczący Rady Gminy Jan Makowski złożył podziękowania wójtowi Krzysztofowi Groblewskiemu i wszystkim tym, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji.
Natomiast wójt podziękował mieszkańcom Gródek i Przełęka za okazaną cierpliwość i zrozumienie podczas prac budowlanych. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi. Dokonali tego dyrektor biura Wojewody Warmińsko Mazurskiego Agnieszka Warakomska-Poczobutt, starosta działdowski - Marian Janicki, przewodniczący Rady Gminy - Jan Makowski, sołtys Gródek Stanisław Orłowski, sołtys Przełęka Dariusz Czartowski, przedstawiciel wykonawcy - firmy Wapnopol Agnieszka Nowakowska oraz wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.
Następnie proboszcz parafii w Przełęku ks. Stanisław Szmeichel dokonał poświęcenia drogi oraz odmówił modlitwę w intencji osób, które będą z niej korzystały. Powiedział też, że po raz pierwszy w swojej historii kapłaństwa święci tak ważną inwestycję.

Objęty przebudową odcinek drogi gminnej stanowi element jednego z głównych ciągów komunikacyjnych, przebiegający przez gminę Płośnica. Droga z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zlikwidowany został odwieczny problem licznych nierówności i dziur w żwirowej nawierzchni, poprzez położenie dywanika asfaltowego, droga została oznakowana poziomo oraz pionowo, postawiono lampy solarne, wybudowano parking przy cmentarzu oraz wykonano przejście dla pieszych w Przełęku Kościelnym. Pobocza zostały wyrównane a wykonane mijanki znacznie zwiększą bezpieczeństwo komunikacji. Chodniki poprawią bezpieczeństwo pieszych i zwiększy się również przepustowość drogi. Droga będzie służyć mieszkańcom całej gminy i powiatu, gdyż zapewni funkcjonalny dostęp do istniejących i potencjalnych terenów inwestycyjnych.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gazeta dzialdowska #2029584 | 83.82.*.* 19 lip 2016 20:22

  brukowiec bez zasad

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nasza gmina #2028891 | 82.160.*.* 18 lip 2016 16:11

  Nasza gmina za ostatnich lat wypiękniała, wszystkie sołectwa zadbane i tyle w temacie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages