środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Samorządowcy z Gminy Płośnica mistrzami wędkowania

2016-05-29 17:32:07 (ost. akt: 2016-05-29 08:39:10)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kamińska

po raz pierwszy na łowisku w Koszelewach w gospodarstwie Rybackim Państwa Barbary i Jana Ossowskich zostały rozegrane Amatorskie Zawody Wędkarskie Drużyn Samorządowych o puchar Starosty Działdowskiego Mariana Janickiego.

Celem zawodów było wyłonienie mistrzów wędkowania spośród drużyn samorządowych w połączeniu z dobrze zorganizowanym wypoczynkiem nad wodą.

Do współzawodnictwa zgłosiły się trzyosobowe drużyny reprezentujące Starostwo Powiatowe, Gminę Działdowo, OREW Działdowo i Gminę Płośnica. Samorządowcy podczas trwania zawodów wyciągnęli z wody ponad 18kg ryb. Od początku połowu brały karasie i okonki. Jednak o zwycięstwie indywidualnym i drużynowym zdecydowały okazałe karpie.

Najwięcej złowił radny Gminy Płośnica Zbigniew Skonieczek. Wyciągnął z wody 6,006 kg ryb, w tym był ponad dwukilogramowy karp, który zdecydował o wyróżnieniu zawodnika za złowienie najdłuższej ryby (49,5cm). Drużyna Gminy Płośnica w sumie złowiła 10,235kg co zapewniło im pierwsze miejsce.
Drugie miejsce zajęli zawodnicy OREW-u (4,168kg), a trzecie z wynikiem 2,778 kg przypadło Gminie Działdowo.

Starosta Marian Janicki wręczył najlepszym drużynom pamiątkowe puchary oraz statuetki za najlepszy wynik wagowy połowu i za złowienie najdłuższej ryby, a wójt Krzysztof Groblewski dyplomy. Marian Janicki podziękował uczestnikom za udział w zawodach i wyraził nadzieję, że wpiszą się one na stałe do kalendarza rozgrywek sportowych samorządowców. Współorganizatorem wędkarskich zmagań był wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski. Po wręczeniu nagród uczestnicy dzielili się wrażeniami z zawodów przy pysznej, smażonej i wędzonej rybce przygotowanej przez panią Justynę Ossowską-Nizgorską

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
1. Zbigniew Skonieczek (6 ,006kg) Gmina Płośnica 2. Krzysztof Groblewski (3,306kg) Gmina Płośnica 3. Andrzej Groszek (2,512kg) Gmina Działdowo

Wyniki klasyfikacji drużynowej:
1. Gmina Płośnica (10,235kg) 2. OREW Działdowo (4,168kg) 3. Gmina Działdowo (2,778kg) 4. Starostwo Działdowski (1,365kg)

Wyróżnienie za złowienie najdłuższej ryby: Zbigniew Skonieczek Gmina Płośnica (karp 49,5cm)

Składy drużyn:
Gmina Płośnica: Krzysztof Groblewski, Zbigniew Skonieczek, Jarosław Kiński OREW Działdowo: Marcin Pisarski, Arkadiusz Cedlerski, Gracjan Cichocki Gmina Działdowo: Jerzy Matuszewski, Andrzej Groszek Starostwo Powiatowe: Marian Janicki, Marian Brandt, Jerzy Grochowski


Elżbieta Kamińska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages