środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Niedziela pod znakiem WOŚP w Płośnicy

2016-01-14 12:42:58 (ost. akt: 2016-01-14 13:02:50)

Autor zdjęcia: archiwum UG

Za nami 24. koncert finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Mierzymy wysoko” - pod takim hasłem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w tym roku i w naszej gminie, gdzie zebrano rekordową kwotę 11 670,23 zł i 2 euro (o wadze 7,9 kg).

Na sukces złożyła się praca wolontariuszy, szczodrość sponsorów, darczyńców, uczestników aukcji oraz wszystkich życzliwych osób, które wsparły zbiórkę.

Po raz kolejny szefem sztabu WOŚP w Płośnicy został Krzysztof Groblewski, który przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Szkołą Podstawową w Płośnicy zorganizował zbiórkę środków na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrii oraz na godną opiekę seniorów.

Już od wczesnych godzin porannych 10 wolontariuszy - uczniów Gimnazjum w Gródkach pod czujnym okiem Pani Jolanty Urbańskieji w asyście strażaków ochotników kwestowało na terenie Niechłonina, Wielkiego Łęcka, Gródek, Przełęka i Płośnicy.

Granie 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęło się o godz. 17:30 na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Płośnicy. Odbyły się liczne koncerty, występy i licytacje. Zagrała m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta w towarzystwie zespołu mażoretek pod kierunkiem Pani Jadwigi Józefowicz. Wystąpili też młodzi artyści z GOK Płośnica, podopieczni Pani Danuty Rochon, Pana Piotra Komoszyńskiego oraz Pani Kornelii Falk. Finał uświetnił zespół śpiewaczy „ECHO” ze Skurpia.

Między występami odbyły się licytacje przekazanych przedmiotów i gadżetów WOŚP. Najdrożej, za 900 zł, udało się wylicytować maskotkę misia strażaka podarowaną przez OSP Płośnica jako wyraz podziękowania za przekazanie 1% podatku na rzecz jednostki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także orkiestrowe gadżety-koszulki, kalendarze, losy, słodkie wypieki, chleb ze smalcem i ogórkiem

Tradycją WOŚP stało się „Światełko do nieba” czyli pokaz niezwykle widowiskowych fajerwerków, które punktualnie o 20:00 rozświetliły niebo nad Płośnicą.

Duże podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy wsparli organizację koncertu finałowego:
Państwo Dzieńkowscy, Pani Teresa Nowakowska, Państwo Kościńscy, Państwo Chaberscy, Państwo Żurawscy, Państwo Ługowscy, Państwo Nowakowscy, Pan Dariusz Bonkowski, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Płośnica, Radni oraz Sołtysi Gminy Płośnica, Pracownicy Urzędu Gminy Płośnica, Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pracownicy GOK w Płośnicy, Pracownicy SP w Wielkim Łęcku, Pracownicy SP w Płośnicy, Pracownicy Gimnazjum w Gródkach, Pani Jolanta Urbańska, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Płośnica: Gródki, Płośnica, Wielki Łęck, Niechłonin, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Płośnicy z mażoretkami.

Szczególne podziękowania kierujemy nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Płośnicy za piękny wystrój i pracę włożoną w przygotowanie sali widowiskowej.

Dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie, gorące serca i aktywny udział w 24 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

plosnica.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. droga w Jabłonowie #1919180 | 83.28.*.* 28 sty 2016 19:51

  A tak na marginesie to kiedy będzie w końcu nowa droga w Jabłonowie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) :) :) #1918933 | 83.28.*.* 28 sty 2016 15:25

  No no ekstra

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Radny z Wlk Łęcka #1911070 | 82.160.*.* 20 sty 2016 09:27

  wie ktoś jaki jest stan zdrowia radnego z wlk łęcka?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ty #1908973 | 31.61.*.* 17 sty 2016 22:00

   Fajnie

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Niedziela pod znakiem WOŚP w Płośnicy #1907207 | 82.160.*.* 15 sty 2016 06:45

   WOSP pod znakiem grobla :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages