Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Tydzień Edukacji Globalnej w Płośnicy

2015-11-21 10:04:05 (ost. akt: 2015-11-21 10:05:46)

Autor zdjęcia: archiwum GOK

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej Gminny Ośrodek Kultury w Płośnicy zorganizował i poprowadził w Szkole Podstawowej w Płośnicy dwie lekcje "Woda - oszczędzanie".

Zajęcia zostały przygotowane na podstawie autorskiego pomysłu w klasie III i IVa. Przeprowadzone były metodą dyskusji, burzy mózgów oraz wykładu wspieranego specjalnie przygotowaną na zajęcia prezentacją multimedialną. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w dyskusjach na temat ilości wody do spożycia, jaką dysponują ludzie na całym świecie i o sposobach jej oszczędzania. Nie zapominając o tych, którym jej brakuje, aby być zdrowym i prawidłowo się rozwijać.

Lekcje połączone były z mini konkursem "Kropelka wody", w którym dzieci miały za zadanie w jednej kropli umieścić jak największą ilość ludzkich postaci. Z jednej symbolicznej kropli, miało się napić jak najwięcej osób. Zajęcia odbyły się w bardzo miłej i atmosferze. Uczniowie wykazali się podczas lekcji dużą kreatywnością i otwartością na nową wiedzę.


Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństw Europy na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży. Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Najważniejszym wyzwaniem Tygodnia Edukacji Globalnej jest uświadomienie mieszkańcom państw europejskich współzależności pomiędzy nami i mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu, pokazywanie problemów wspólnych dla całej ludzkości i kierowanie uwagi na poszukiwanie potencjalnych rozwiązań.


Magdalena PawelskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. przeciez widac dla kogo dziala pani dyr #1877885 | 83.82.*.* 9 gru 2015 21:30

    pisal juz ktos o tym tu co robi dyr wigile dla wojta i urzedasow a naszym seniorom powiedziala zrobcie sobie sami to bedziecie mieli wigile widac jaki szacunek ma ta kobieta do naszych seniorow taki sam szacunek bedzie do tej kobiey dyr za 4lata i wojta groblewskiego

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages