środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Płośnicy

2015-10-24 13:10:00 (ost. akt: 2015-10-23 16:52:29)

Autor zdjęcia: archiwum UG

21 października to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Płośnicy odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.

Punktualnie o godz. 9.45 Samorząd Uczniowski powitał przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitał bohaterów uroczystości - uczniów klas I, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny. Wspierani przez wychowawczynie Jadwigę Groblewską i Jadwigę Józefowicz, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły.

Zobacz: Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie mistrzem województwa w koszykówce 3+1 >>>

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem
i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach dyrektor Ewa Smoluk dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Płośnicy.

Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz słodkich upominków. Po ceremonii pasowania głos zabrał wójt gminy Krzysztof Groblewski, który pogratulował pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzył sukcesów w nauce. Dzieci otrzymały od wójta gminy odblaskowe misie, które są widoczne już z daleka, gdy tylko zostaną przypięte do plecaka czy kurtki.

Znacznie poprawia to bezpieczeństwo dziecka na drodze. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach szkoły.

UG Płośnica - Magdalena Jarus
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rodzic #1843094 | 82.160.*.* 26 paź 2015 19:52

    Gratulacje Pani Dyrektor, jak zawsze wszystko przygotowane.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages