środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Uczniowie Zespołu Szkół w Gródkach na I Zlocie Organizacji Proobronnych

2015-09-22 19:32:00 (ost. akt: 2015-09-22 19:36:52)

Autor zdjęcia: ZS Gródki

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie uczniowie Zespołu Szkół w Gródkach uczestniczyli w I Zlocie Organizacji Proobronnych pod hasłem „Tobie Ojczyzno”.

Młodzież klas mundurowych z całej Polski, wspólnie z przedstawicielami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, w dniu rocznicy ataku ZSRR na Polskę, oddała hołd ofiarom II wojny światowej .

O godzinie 10.00 meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu przed Grobem Nieznanego Żołnierza, złożył Wicepremierowi - Ministrowi Obrony Narodowej Tomaszowi Siemoniakowi, Prezes Federacji Organizacji Proobronnych gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. Bogusław Pacek.

Po przeglądzie pododdziałów przez Ministra Obrony Narodowej, oddaniu honorów przed Grobem Nieznanego Żołnierza i przywitaniu z uczestnikami zlotu, nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie Hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.

Następnym punktem uroczystości była zmiana posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości oraz złożenie wiązanek kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przez Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka oraz delegacje Federacji Organizacji Proobronnych, Wojska Polskiego i organizacji pozarządowych.

Apel zakończyła uroczysta defilada pododdziałów organizacji proobronnych i szkół w których funkcjonują klasy mundurowe.

Zespół Szkół w Gródkach podczas uroczystego apelu i defilady reprezentowała młodzież klas 2 i 3 LO „policyjnej” i 3 LO „wielomundurowej”.

Udział w uroczystości był dla wszystkich niezwykłym przeżyciem.
Po defiladzie uczestnicy I Zlotu Organizacji Proobronnych mogli uczestniczyć w pikniku historyczno-patriotycznym zorganizowanym w Akademii Obrony Narodowej. Wśród atrakcji pikniku były m.in. nauka strzelania w miasteczku strzeleckim, ekspozycje broni, wojskowe tory przeszkód, pokazy sztuk walki, koncert orkiestry reprezentacyjnej Wojska Polskiego, pokazy musztry paradnej w wykonaniu młodzieży klas mundurowych oraz pokazy grup rekonstrukcji historycznej. Nie zabrakło również tradycyjnej „wojskowej” grochówki.

Mirosława Bobrowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JA #1827171 | 31.61.*.* 2 paź 2015 12:13

  Gródek taaaa cała szkoła ahahahahahahah, brakuje tylko "naczelnej". w szkole jest przeludnienie dlatego ją zamykają:-D

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Absolwentka #1821996 | 82.160.*.* 25 wrz 2015 00:03

  Uczniu, jeżeli nie pasuje Ci Szkoła w Gródkach to po prostu nie komentuj. Byli na Zlocie a skoro gazeta postanowiła to opublikować to w takim bądź razie nie jest to żadna promocja dla szkoły. Skąd ta pewność, że nikt nie pójdzie do służb mundurowych. To był ich wybór i wiedzą na co poszli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Uczen #1820898 | 82.160.*.* 23 wrz 2015 17:18

   klasa mundurowa, hahaha a po co to komu ? kolejna promocja na to zeby uczniowie przychodzili do szkoly, bo brak uczniow... i tak nikt z nich nie dostanie sie do sluzb mundurowych, a wiec na przyszlosc : absolwenci gimnazjum wybierajcie tylko dobre licea typu grunwaldzka , polna :) pozdro

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Gródek #1820358 | 82.160.*.* 22 wrz 2015 21:05

   To cała szkoła pojechała?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages