środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Festyn rodzinny w Skurpiu

2015-07-08 18:27:23 (ost. akt: 2015-07-08 18:38:38)

Autor zdjęcia: archiwum GOK

3 lipca odbył się festyn rodzinny we wsi Skurpie - "Noc świętojańska". Organizatorami festynu byli: wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski, radny Gminy Płośnica Dariusz Keczmerski, sołtys wsi Skurpie Dorota Borkowska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Płośnicy. Dodatkowe atrakcje na festynie (zjeżdżalnia, kule wodne, basen z piłeczkami, wata cukrowa i popcorn) zapewniła firma POLENERGIA - sponsor festynu.

Festyn rozpoczął się przemarszem i występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Płośnicy pod kierunkiem Piotra Klonowskiego oraz zespołu mażoretek pod opieką Jadwigi Józefowicz. Podczas imprezy wystąpił zespół "Echo" ze Skurpia z dwuczęściowym pokazem swoich wspaniałych możliwości wokalnych. Przedstawiony został repertuar pieśni ludowych, a w drugiej części występu zaprezentowano piosenki biesiadne. Niebywałą odwagą i talentem wykazali się wychowankowie zajęć wokalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Płośnicy pod opieką instruktora GOK Piotra Komoszyńskiego. Wystąpili z własnymi propozycjami piosenek oraz poprowadzili samodzielnie mini koncert dziecięcy.

Festyn we wsi Skurpie otwierał również akcję „Wakacje z GOK” w ramach której, instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Płośnicy zapewniają dzieciom, młodzieży oraz dorosłym zabawę poprzez udział w konkurencjach sportowych i zabawach ruchowych. Dużą atrakcją imprezy była parada motocyklowa na chopper'ach. Pojawili się motocykliści z całego powiatu działdowskiego. Wszyscy mogli obejrzeć z bliska piękne maszyny, a nawet odbyć przejażdżkę. Były gry i zabawy, a nawet wyścig na nartach skonstruowanych przez samego radnego Dariusza Keczmerskiego. Podczas festynu odbył się również konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Mieszkanki gminy Płośnica przygotowały piękne, kwietne wianki. Laureatami konkursu zostali:
wyróżnienie - Monika Borkowska ze Skurpia
III nagroda - Klub +50 z Gminnego Ośrodka Kultury w Płośnicy
II nagroda - Mirosława Żuchowska z Rutkowic
I nagroda - Barbara Woźniak ze Skurpia
Wianki świętojańskie zostały po konkursie zgodnie z tradycją puszczone na wodę. Do późnych godzin wieczornych trwała zabawa i tańce. Z festynu i jego atrakcji skorzystało około 250 osób.

Magdalena Pawelska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Płośnicy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. (***) #1776166 | 89.71.*.* 15 lip 2015 08:27

  Niech zdjęcie wójta ze sobą wożą! Będzie obecny jak nie ciałem i duchem to obrazem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ciut przygorąco #1772594 | 83.24.*.* 10 lip 2015 10:54

  To nie rok wyborczy, że na festyny trzeba jeżdzić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. mieszkaniec gminy #1772380 | 91.229.*.* 10 lip 2015 07:20

   Byłem na tym festynie i jak można powiedzieć ze organizatorem był ktoś kogo nawet nie było, kto nawet nie ma pojęcia gdzie to było organizowane. Śmieszy mnie fakt, że w każdej miejscowości jest tylko Pani dyrektor Goku która namiętni ita pseudowójta, który nie zaszczycił swoją osobą ani osobą go reprezentującą żadnego festynu w sołectwie w gminie. Śmiech.

   Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages