Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Bo rodzina to podstawa

2015-06-12 14:00:00 (ost. akt: 2015-06-12 14:06:18)

Autor zdjęcia: archiwum UG

W Wielkim Łęcku obchodzono XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia”. 


Impreza rodzinna rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Św. Mikołaja, gdzie proboszcz Piotr Figurski w kazaniu nawiązał do ważnego zadania, jakie realizuje rodzina i czasu poświęcanego na rzecz rodziny. Po mszy św. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płośnicy pod batutą kapelmistrza Piotra Klonowskiego wraz z mażoretkami pod kierunkiem Jadwigi Józefowicz poprowadziła wszystkich mieszkańców i gości na plac przy Szkole Podstawowej w Wielkim Łęcku.

Atrakcje dla 
młodszych i starszychUroczystego otwarcia Gminnych Dni Rodziny dokonał wójt Krzysztof Groblewski, który również podkreślił znaczącą rolę rodziny w społeczeństwie. Nie obyło się oczywiście bez wielu atrakcji: dla dzieci zjeżdżalnia, dla młodzieży mega piłkarzyki oraz konkurencje sportowe. Dla wszystkich uczestników rozgrywek przygotowane były nagrody rzeczowe. Nagrodę główną - zestaw ogrodowy wylosowała mieszkanka Wielkiego Łęcka. Dni Rodziny uświetnił występ Zespołu Echo ze Skurpia, prowadzony przez Piotra Komoszyńskiego. Profesjonalną pomoc medyczną oraz możliwość pomiaru ciśnienia krwi zapewnił NZOZ „Sanomed” w Płośnicy. Uczestnicy mogli otrzymać także wiele informacji o chorobie cukrzycowej na stanowisku przygotowanym przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oddział Działdowo. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku.

Oni się zaangażowali


Nad przebiegiem imprezy czuwały jednostki OSP Wielki Łęck i Gródki. XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny odbyły się dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób m.in. wójta Gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego, radnej sejmiku Teresy Nowakowskiej, członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (fundator nagród i atrakcji dla dzieci), dyrektora i pracowników Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku, radnego Piotra Trąmpczyńskiego, proboszcza Parafii Wielki Łęck, druhów z jednostki OSP Wielki Łęck i Gródki, pracowników NZOZ „Sanomed”. 
mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages