Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Podsumowanie projektu "Na dobry początek"

2015-02-03 10:42:15 (ost. akt: 2015-02-03 10:48:30)

Autor zdjęcia: archiwum UG

— 27 stycznia miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie dla naszej gminy – konferencja z okazji zakończenia projektu „Na dobry początek” — powiedział wójt Krzysztof Groblewski.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego był realizowany przez gminę Płośnica od lutego 2013 r. do 31 stycznia 2015 r.
Wójt gminy Płośnica – Krzysztof Groblewski uroczyście otworzył konferencję i przywitał licznie zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Teresa Nowakowska – radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Małgorzata Hołubiec – kierownik Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego, Marian Janicki – starosta Powiatu Działdowskiego, dyrektorzy jednostek powiatowych, radni powiatowi i gminni, samorządowcy, nauczyciele oraz beneficjenci projektu - dzieci uczęszczające do Punktów Przedszkolnych i ich rodzice.

Czym skorupka za młodu...
Wójt Krzysztof Groblewski w krótkim przemówieniu podkreślił wagę kształtowania człowieka już od pierwszych lat życia. Stwierdził, że współczesne przedszkola to nie tylko placówki opiekuńcze, lecz także doskonałe ośrodki edukacyjne. Powiedział: „Obecnie stawiamy na rozwój intelektualny maluchów, kształtowanie dodatkowych umiejętności, wsparcie specjalistyczne dla dzieci i rodziców. Program Operacyjny Kapitał Ludzki umożliwił nam uruchomienie i prowadzenie aż pięciu placówek wychowania przedszkolnego, dzięki czemu mogliśmy objąć nim wielu maluchów z terenu naszej gminy”,
Krzysztof Groblewski podziękował również wszystkim osobom, które przez dwa lata wspierały realizację projektu, nauczycielom, dyrektorom szkół, którzy prowadzili codzienny nadzór nad utworzonymi placówkami. Szczególne podziękowania skierowane zostały w stronę rodziców, którzy aktywnie wspierali punkty przedszkolne swoją pracą w formie wolontariatu.

Dyplom i kwiaty z bibuły
Nie zabrakło oczywiście występów dzieci z punktów przedszkolnych w Płośnicy, Wielkim Łęcku, Skurpiu, Gródkach, Niechłoninie. Wójt wręczył przedszkolakom dyplomy za udział w projekcie oraz książki. Piękne kwiaty z bibuły własnoręcznie przygotowała Bernadeta Kępka – radna Gminy Płośnica.
Wójt zapewnił, że pomimo tego, iż projekt się już skończył, gmina będzie kontynuowała prowadzenie punktów przedszkolnych.

Przedszkola na piątkę
Osiągnięte rezultaty projektu zaprezentowała Anna Rozentalska specjalista ds. rekrutacji, monitoringu i promocji.
W ramach projektu zostało utworzonych 5 punktów przedszkolnych, które zostały wyposażone w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. Dzieciom zapewnione zostały podręczniki, wyprawka przedszkolaka (plecak, piórnik, woreczek na kapcie, odblask, teczka), a także pełne wyżywienie (śniadanie i obiad).
Dzieci oprócz standardowych zajęć opiekuńczo-wychowawczych uczyły się języka angielskiego, pracował też z nimi logopeda. W projekcie uczestniczyli też aktywnie rodzice.

Dużo się u nas działo
Podsumowania programu współpracy z rodzicami dokonała jedna z mam - Magdalena Pietruszka. Na temat rezultatów programu profilaktyki i terapii logopedycznej mówiła Beata Grędzińska, a podsumowanie zrealizowanych zajęć z języka angielskiego przedstawiła Milena Witka.
Zaproszeni goście gratulowali realizacji tak dużego projektu i pozyskania środków z Unii Europejskiej.
Konferencję prowadziła Katarzyna Borowska – dyrektor GOK w Płośnicy.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jak się bawić, to się bawić #1658214 | 83.24.*.* 6 lut 2015 22:32

  A gdzie sołtysi, strazacy, policjanci,leśnicy, woźni , sprzątaczki...?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. EFS #1656439 | 83.6.*.* 5 lut 2015 11:54

  A co tam robi panna młoda w tej białej sukni?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. :( #1655235 | 176.103.*.* 4 lut 2015 08:48

   Gdzie żerli za nasze podatki?

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. nie ma to jak obiadek... #1654978 | 82.160.*.* 3 lut 2015 21:20

   Około 40 osób utrzymywanych z naszych podatków pojechało sobie na koszt podatnika zjeść obiadek, też nie za swoje z resztą. A pensja leci niezależnie ... I jest się czym pochwalić na dodatek!

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. przejadania unijnej kasy ciąg dalszy #1654341 | 109.241.*.* 3 lut 2015 13:18

   Uderza zdjęcie dołączone do artykułu na głównej stronie.Prawie 50 "przedszkolaków" a dzieciaki gdzie? Nieliczna grupka maluchów nie zasługuje na wspolne zdjęcie na głownej stronie? Przeciez ten temat przede wszystkim ich dotyczy, ale co tam.Najważniejszy pr. i smaczny obiad.Żałosne!

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages