środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Debata na temat bezpieczeństwa

2014-12-18 20:59:22 (ost. akt: 2014-12-18 21:05:14)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Działdowscy policjanci we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Płośnicy przeprowadzili debatę społeczną na temat bezpieczeństwa pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem”. Celem debaty, w której uczestniczyli mieszkańcy gminy Płośnica było omówienie działalności oszustów oraz dyskusja na temat zagrożeń w ruchu drogowym.

Debata odbyła się wczoraj (17 grudnia) o godz. 18.00 w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Płośnicy. Otwarcia dokonał I zastępca komendanta powiatowego policji w Działdowie mł. insp. Artur Jasionowski, który w słowach wstępu powitał uczestników i przybliżył tematykę spotkania. W pierwszej części policjanci przedstawili zagrożenia związane z działalnością oszustów. Przybliżyli najbardziej znane metody przestępców wyłudzających pieniądze, w tym najbardziej powszechną metodę „na wnuczka”. W trakcie prezentacji uczestnicy mogli poznać sposoby postępowania, które pozwolą uniknąć zagrożeń związaną z tym procederem. W związku z okresem przedświątecznym policjanci przestrzegali również przed pochopnym korzystaniem z okazyjnych usług kredytowych oferowanych przez różnego rodzaju firmy finansowe. Każdy z uczestników otrzymał ulotki profilaktyczne związane z prezentowaną tematyką. Druga część debaty dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Policjanci przybliżyli dane statystyczne dot. wypadków drogowych, zasady poruszania się po drodze, a także sposób postępowania w przypadku, kiedy stajemy się uczestnikami lub świadkami zdarzenia drogowego. Uczestnicy naocznie mogli przekonać się również o skuteczności elementów odblaskowych i ich wpływie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każdy z uczestników debaty otrzymał opaskę odblaskową celem noszenia poza terenem zabudowanym po zmroku.

KPP DziałdowoPodziel się informacją:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ogłoszenie fikcja UG Płośnica #1639557 | 217.99.*.* 19 sty 2015 19:21

  "Ogłoszenie o naborze na stanowisko Kierownika ds. gospodarki wodno-ściekowej, drogownictwa" takie ogłoszenie znajdziecie państwo gdzieś głęboko ukryte w zakładkach na portalu UG Plośnica. Nie warto się łudzić na szanse zatrudnienia gdyż stanowisko te już jest obsadzone osobą Buńkowskiego. W Płosnicy tez jest kolesiostwo i tylko po zmajomości stanowisko się dostaje. Szlag człowieka trafia. Jedna mafia

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Katolik #1633527 | 82.160.*.* 13 sty 2015 19:49

  jaskinia hazardu została otworzona przez jednego z czołowych obywateli tej wsi- pieniądze dzieci noszą tam pieniądze zamiast kupić sobie bułkę czy mleko!!! A wójt śpi i nie wie co się dzieje!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages