Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Cudze chwalicie swego nie znacie. Nasza młodzież na plenerze malarskim

2014-10-12 18:50:00 (ost. akt: 2014-10-12 14:22:39)

Autor zdjęcia: nadesłał Katarzyna Borowska

Młodzież wszechstronnie uzdolniona z terenu gminy Płośnica na zaproszenie Stowarzyszenia Skarbników Samorządowych Warmii i Mazur w Szczytnie wzięła udział w projekcie pt. „Plener Malarski Spychowo 2014” pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo.

Reprezentacja z Gminnego Ośrodka Kultury w Płośnicy w liczbie 8 osób była zespołem Powiatu Działdowskiego, zrekrutowana młodzież na co dzień mieszka w Gródkach, Zalesiu, Płośnicy, Rutkowicach, Gralewie pojechała wraz z grupą z Miasta i Gminy Lidzbark oraz Gminy Działdowo.
Do realizacji projektu zostały zaproszone zespoły z powiatu działdowskiego, nidzickiego oraz szczycieńskiego. Z zaproszenia do udziału w projekcie skorzystała również reprezentacja z Polskiej Szkoły Sztuk Pięknych z Rudomina z Litwy. Łącznie w zadaniu wzięło udział 85 osób w dziedzinie: malarstwo, rysunek i fotografia.
W tym krótkim czasie młodzież zwiedziła ścieżki dydaktyczne Nadleśnictwa Spychowo, zapoznała się z ekspozycją przyrodniczą jaka znajduje się w Ośrodku Edukacji Leśnej w Spychowie, zwiedziła malowniczo piękne miejsca wokół Spychowa, Muzeum Rolnicze w Olszynach - Gmina Szczytno, Muzeum Warmii i Mazur w Szczytnie oraz miejscowość Dźwierzuty. Zwiedzanie pomogło uczestnikom w doborze tematyki oraz w wyborze form wykonywanych prac.
Każdy uczestnik miał do wykonania pracę z wybranego przez siebie zakresu pod nadzorem specjalistów z dziedziny malarstwa i rysunku oraz fotografii.
Na koniec młodzież przygotowała wystawę wykonanych prac, która będzie wystawiona przez okres czterech tygodni w Ośrodku Edukacji Leśnej w Spychowie. W następnej kolejności wystawa będzie przewożona do powiatów oraz ośrodków kultury, z których młodzież wzięła udział w realizacji projektu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale za uczestnictwo w projekcie, natomiast zwycięskie drużyny reprezentujące powiat, otrzymały puchary od patrona, którym był nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo.
Uczestnicy projektu byli pod ogromnym wrażeniem szczególnymi walorami przyrodniczymi terenu. Zapoznali się z licznymi atrakcjami przyrodniczymi, kulturowymi, turystyczno-rekreacyjnymi i historycznymi Ziemi Warmińsko-Mazurskiej.

nadesłał Katarzyna BorowskaZobacz: Ukrywał się od dwóch lat, wpadł w Działdowie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages