Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

II Festiwal Kultury Mazurskiej - Dożynki Powiatowe

2014-08-31 23:38:13 (ost. akt: 2014-09-01 00:07:15)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W tym roku II Festiwal Kultury Mazurskiej (czyli Dożynki Powiatowe "Święto plonów") odbył się pod hasłem "Jadą wozy kolorowe". Impreza odbyła się w niedzielę, 31 sierpnia, w Gródkach. Zdjęcia i film.


W dożynkach uczestniczyło wielu zaproszonych gości: poseł Stanisław Żelichowski, senator Stanisław Gorczyca, Sekretarz Stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski, radna sejmiku Teresa Nowakowska oraz gospodarze dożynek starosta działdowski Marian Janicki i wójt gminy Płośnica Krzysztof Groblewski.
Starostami dożynek byli pani Beata Machulska i pan Zbigniew Groszek.
Wójt Krzysztof Groblewski zaznaczył, że tegoroczne dożynki są szczególnymi, ponieważ żniwa przebiegły niezwykle sprawnie, ponieważ pogoda pozwoliła na szybkie uprzątnięcie płodów rolnych z pól. Wójt również podziękował rolnikom za całoroczny trud.
Podczas uroczystości wręczono odznaki honorowe "Zasłużony dla rolnictwa" przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Otrzymali je: Elżbieta Nowakowska, Marek Nowakowski, Krzysztof Gulczyński, Andrzej Kozłowski, Krzysztof Lemański, Beata Machulska, Piotr Markiewicz, Jerzy Ostrowski, Krzysztof Pszenny, Zbigniew Zawadzki i Leszek Zembrzuski.
Rozstrzygnięto konkurs najpiękniejszy wieniec dożynkowy (wygrało sołectwo Skurpie) oraz najpiękniejsze stoisko dożynkowe (zwyciężyło sołectwo Prioma). Wręczono również nagrody za najpiękniejszą posesję (pierwsze miejsce zajęła jednostka OSP Gralewo i wspólnota mieszkaniowa "Jarzębina" w Gródkach) oraz na najpiękniejszą wieś (wygrał Mały Łęck).
Dla wszystkich wystąpiła m.in. Kapela Ludowa Berklejdy, Zespół Pieśni i Tańca Dybzaki, zespół z Małego Łęcka, Kapela Jędruli, Zespół Pieśni i Tańca Dąbrowa, Zespół Pieśni i Tańca Śparogi oraz Zespół Śpiewaczy Echo.

Więcej w piątkowej (5 września) Gazecie Działdowskiej.

kw
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Zobacz: Moto Show – pożegnanie wakacji w Działdowie. Zdjęcia i filmy

Tylko ciekawe informacje

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (60) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AIX #1474193 | 82.160.*.* 1 wrz 2014 11:40

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Impreza bardzo pozytywna. Byliśmy cała rodziną, smakowalismy wielu potraw, a za niewielekie pieniądze można było zjeść :) Jeżdziliśmy bryczką, słuchaliśmy wspaniałych występów ludowych, nawet nie sądziliśmy, że można tak fajnie zorganizować Święto Plonów, korowód wieńców..konno..takie rzeczy nie ogląda się na codziennie.

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages