Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

130 tys. zł poszło z dymem

2014-04-29 15:44:47 (ost. akt: 2014-04-29 15:32:50)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

27 kwietnia ok. godz. 16.00 wybuchł pożar na poddaszu murowanej obory w jednym z gospodarstw w Niechłoninie, który strawił dobytek wartości 130 tys. zł. 


Paliło się zgromadzone tam słoma i siano w belach. Kiedy wybuchł ogień wewnątrz obory znajdowało się pięć cieląt, które wyprowadził na zewnątrz właściciel, jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Najpierw działania gaśnicze prowadziła jednostka OSP Niechłonin, następnie przyjechały jednostki z Dłutowa, Gródek, Wielkiego Łęcka i Działdowa (w sumie siedem zastępów).
Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przystąpili do dogaszania siana i słomy.
— Z uwagi na trudny dostęp do miejsca akcji wykorzystaliśmy podnośnik hydrauliczny, aby wyciąć dwa otwory w pokryciu dachowym — mówi mł. bryg. Leszek Góralski - oficer prasowy KP PSP w Działdowie. — Dzięki temu było możliwe dalsze prowadzenie działań związanych z dogaszaniem pożaru, a polegały one na stopniowym przelewaniu siana oraz słomy i sukcesywnym wyrzucaniu ich na zewnątrz i wywożeniu spalonego i nadpalonego materiału na oddalone od innych budynków pole.
Przyczyna zdarzenia jest nieustalona, dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.
Spaleniu uległo 120 bel siana, 40 bel słomy w sumie ok. 160 m3, ok. 20 ton zboża częściowo uległo zawilgoceniu, zalaniu wodą. Straty wyniosły 130 tys. zł.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na dzialdowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages