Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Gimnazjum w Gródkach - święto szkoły

2013-10-30 19:54:22 (ost. akt: 2013-10-30 20:07:31)

Autor zdjęcia: Archiwum Gimnazjum w Gródkach

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gródkach obchodziło Święto Szkoły. Z tej okazji przedstawiono inscenizację pt. „Opowieść o trzech drzewach” przygotowaną w ramach projektu edukacyjnego i zorganizowano spotkanie - koncert profilaktyczny pt. „To twoje życie, człowieku” z muzykiem związanym od lat ze sceną bluesową, panem Sławomirem Pyrko.

Uroczystość szkolna ma ścisły związek z Dniem Papieskim. Tegoroczny XIII Dzień Papieski był obchodzony pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Dialogu. W czasie Konferencji Episkopatu Polski w Częstochowie w 1979 roku Jan Paweł II wyjaśniał: „W dialogu trzeba jasno mówić, kim ja jestem, żebym mógł rozmawiać z kimś drugim, który jest inny. Trzeba bardzo jasno to mówić, bardzo stanowczo: kim ja jestem, kim ja chcę być i kim chcę pozostać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dialog ów nie może być łatwy, gdy prowadzi się go ze stanowiska diametralnie przeciwnych założeń światopoglądowych, ale musi być możliwy i skuteczny, jeśli domaga się tego dobro człowieka, dobro narodu i wreszcie dobro ludzkości”.

Wystawiona sztuka, w której koordynatorem pracy uczniów była nauczycielka języka polskiego Iwona Rogalska, powstała w oparciu o słuchowisko muzyczne nagrane przez „Dzieci Króla” z Chrześcijańskiej Szkoły im. Króla Dawida w Poznaniu. „Opowieść o trzech drzewach” to przedstawienie o życiu. Każdy z nas: duży czy mały, przychodząc na ten świat, jest obdarzony przez Boga w talenty. Każdy z nas ma marzenia, stawia sobie cele do osiągnięcia i pragnie rozwoju. Wszystko to po to, by żyć życiem spełnionym, szczęśliwym, by wydać owoc. Sztuka miała na celu uświadomienie odbiorcom, że jest KTOŚ, KTO pragnie tego samego dla nas. Tym KIMŚ jest Bóg.

Spotkanie z panem Sławkiem Pyrko zostało zorganizowane przez panie Danutę Rochoń i pedagog szkolną Beatę Kempkę, a sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płośnicy. Miało ono na celu uświadomienie młodych ludzi o konsekwencjach wynikających z zażywania narkotyków, alkoholu oraz substancji zwanych dopalaczami. Wzrost agresji, tragiczny bilans wielu wypadków, a także przypadki zaginięć młodych ludzi to kolejny temat podjęty podczas prezentacji mającej formę gawędy okraszonej bluesami i balladami autorstwa Sławka Pyrko. Zamierzony cel spotkania – skłonienie odbiorcy do podjęcia decyzji o życiu wolnym od używek oraz poszanowania życia człowieka jako bezcennego daru został osiągnięty, zapewne też dzięki temu, że prowadzący to człowiek, który pracuje jako wolontariusz z młodocianymi przestępcami osadzonymi w Zakładzie Poprawczym w Białymstoku, no co dzień podtrzymuje wirtualną znajomość z młodzieżą, przez co z wielką łatwością potrafił nawiązać kontakt z bardzo liczną grupą młodych ludzi.

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gródkach
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pięknie #1232757 | 88.199.*.* 30 paź 2013 21:42

    Ot i piękna praca z młodzieżą, nieliczni jeszcze to potrafią. Gratulacje...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages