Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

XIII Dzień Papieski w Płośnicy

2013-10-14 17:02:05 (ost. akt: 2013-10-14 17:07:59)

Autor zdjęcia: GOK Płośnica

W niedzielę (13 października) w kościele P.W. Św. Barbary w Płośnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Płośnicy przedstawił widowisko słowno-muzyczne.

16 października minęło 35 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Niedziela przed tym niezwykłym wydarzeniem obchodzona jest jako Dzień Papieski.

Tegoroczny XIII już Dzień Papieski obchodzony był po hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.
Błogosławiony Ojciec Święty swoim życiem, niezwykle prosto starał się realizować podstawowe wartości chrześcijańskie jak modlitwa, dialog, życie w ubóstwie, cierpienie, przebaczenie, adoracja.

Nieustanny dialog z młodzieżą, rozmowy z przywódcami religijnymi, spotkania z dyplomatami niemal wszystkich krajów świata, przemówienia w parlamentach czy organizacjach międzynarodowych, jak chociażby w ONZ. Wszystkie te działania miały swe źródło w ciągłym dialogu Błogosławionego Papieża z Bogiem na modlitwie.

Oddając cześć i hołd naszemu Rodakowi błogosławionemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, chór parafialny z Płośnicy oraz zespół śpiewaczy ze Skurpia, lektorzy i recytatorzy działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Płośnicy, pod kierunkiem instruktora GOK przygotowali program artystyczny.

Na zakończenie głos również zabrał proboszcz parafii ksiądz Kanonik Józef Penc, po czym wszyscy odśpiewali dziesiątek różańca świętego.

Serdecznie dziękujemy osobom obecnym na wieczornicy poświęconej błogosławionemu Ojcu Świętemu w ten sposób wspólnie czcząc pamięć i oddając hołd jednemu z największych Polaków.

GOK Płośnica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages