Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Jak pokonać ciało i umysł

2013-06-19 13:06:47 (ost. akt: 2013-06-19 13:10:50)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W ramach współpracy ze Związkiem Strzeleckim w Zespole Szkół w Gródkach odbyła się prezentacja Polskiego Systemu Walki Wręcz HELLER. 


Przedstawiciele i instruktorzy ARMARE prezentujący elementy tego systemu walki wraz z członkiem Komendy Głównej Związku Strzeleckiego Mateuszem Kaimem zostali przyjęci przez dyrektor Zespołu Szkół w Gródkach Mirosławę Bobrowską i po rozmowie i ustaleniu harmonogramu zajęć rozpoczęło się szkolenie z PSWW HALLER dla uczniów z klas o profilu wojskowym i policyjnym. — Uczniowie zostali podzieleni na dwie kilkunastoosobowe grupy. Jedna grupa brała udział w zajęciach z socjotechniki walki informacyjnej i działań psychologicznych, a druga – w treningu z taktyki interwencji i walki wręcz — mówi dyrektor Mirosława Bobrowska. — Później grupy się zamieniły, tak aby wszyscy chętni uczniowie mogli skorzystać zarówno z zajęć teoretycznych jak i praktycznych. Ćwiczenia z taktyki interwencji oraz walki wręcz prowadził instruktor Grzegorz Wyszomierski. Na podsumowaniu wizyty dyrektor firmy ARMARE Tomasz Formicki , przedstawiciele Związku Strzeleckiego oraz dyrektor szkoły ustalili, że od września w szkole będą się odbywały regularne, comiesięczne szkolenia uczniów z klas o profilu mundurowym z Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER. 
W szkole zawiązał się już oddział Związku Strzeleckiego, którego dowódcą został uczeń kl. 2 LO Przysposobienia Wojskowego – Krystian Rakoczy. Odział liczy 21 członków.

oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages