Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dzieciaki z Płośnicy obejrzały „Małe przypowieści”

2013-05-30 12:23:10 (ost. akt: 2013-05-30 08:30:08)

Autor zdjęcia: nadesłała Katarzyna Borowska

Gminny Ośrodek Kultury w Płośnicy zaprosił dzieci do obejrzenia spektaklu zatytułowanego „Małe przypowieści” w wykonaniu Teatru 100 dB. Galeria zdjęć.

Małe Przypowieści to artystyczna próba przełożenia dobrze znanych historii biblijnych na baśniowy język dziecka. Ewangeliczne metafory rozbrzmiewają tutaj głosem mówiących królików, wilków, baranów… Artyści wcielają się w wiele barwnych postaci, twórczo pobudzając młodych widzów do działania i w ten sposób, niejako wspólnie (aktor i widz), opowiadają o wartościach, o pięknie świata, o człowieku i… o Bogu. Przypowieści o ziarnie gorczycy, o zaginionej (odnalezionej) owcy, o Pasterzu, o Siewcy, o miłosiernym Samarytaninie są fundamentem naszej europejskiej kultury. Z niebywałą starannością i z pokorą wobec tak świętego dziedzictwa twórcy Małych Przypowieści odrywają na 40 minut młodego widza od codzienności, przenosząc go w kolorowy świat teatru.

Teatr 100dB - śląsko-lubelskie porozumienie sceniczne. skład: Mariusz Kozubek, Marcin Wąsowski. Mariusz (ten starszy) 17 lat temu założył Teatr A w Gliwicach, reżyser i scenarzysta spektakli dużych i małych, na scenę i na ulicę, "do tańca i do różańca". Marcin (ten nieznacznie młodszy) w 2007 roku powołał do życia Kabaret Świerszcz i Chrząszcz ze Szczebrzeszyna, wystąpił parę razy w telewizji, wyreżyserował kilka widowisk plenerowych w Lublinie, zagrał wiele spektakli (czyli sporo mówił, tańczył, a co gorsza śpiewał na scenie). Mariusz i Marcin mimo, iż współpracują ze sobą od długiego czasu, święcie są przekonani, że jeszcze dużo przed nimi.

nadesłała Katarzyna Borowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages