Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Spotkanie z dzielnicowym

2013-05-26 13:52:56 (ost. akt: 2013-05-26 09:56:37)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Płośnicy, zorganizowała spotkanie dla uczniów kl. III ze SP Płośnica z dzielnicowym Gminy Płośnica sierżantem sztabowym Dawidem Kaliszem oraz sierżantem sztabowym Arkadiuszem Kaliszem – przewodnikiem służbowym psa policyjnego.

Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Dzielnicowy zaprezentował film bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady działania sygnalizatora świetlnego. Zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków uczniów w elementy odblaskowe.
Przestrzegał przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.
Następnym punktem programu było spotkanie z policjantem - przewodnikiem służbowego psa policyjnego.

W spotkaniu brał udział doskonale wyszkolony pies, z pomocą którego przewodnik demonstrował zachowanie wobec różnych prowokacji ze strony człowieka. Upominał jak postępować, by nie drażnić psa i nie prowokować do ataku.

Opiekun podkreślił, że na co dzień praca funkcjonariusza i czworonoga bywa wyczerpująca, a sukcesy nie przychodzą łatwo. Codzienną pracę, poprzedza długie szkolenie.

Dzieci z ciekawością i zachwytem oglądali pokaz tresury.
Zainteresowanie uczniów podczas spotkania, było widoczne w czasie zadawania pytań. Wielu z nich ma, przecież w domu sympatycznego czworonoga, który przysparza mniej lub więcej problemów, ale też dostarcza dużo przyjemności i zadowolenia. Uczestnicy pytali o rady na temat możliwości zmian niektórych psich przyzwyczajeń.

Dotychczas zdobyte doświadczenia, poparte praktycznym wykładem i pokazem,
pozwoli, przy zachowaniu ciągłej świadomości o niebezpieczeństwie uniknięcia niepotrzebnych zdarzeń, zagrażających zdrowiu, życiu właścicieli i najbliższego otoczenia. Dzieci z niechęcią wracały do szkoły, te nietypowe spotkanie na długo zostanie w pamięci uczestników.
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Teresa Trybowska składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Działdowie z/s w Lidzbarku za sponsorowanie upominków dla dzieci (kamizelki odblaskowe oraz zestaw naklejek i opasek odblaskowych).

Nadesłała: Teresa Trybowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pies służbowy #1097069 | 176.103.*.* 28 maj 2013 07:35

  Żenująca jest sytuacja wypracowana przez obecnych włodarzy zarządzających działdowska Policją aby w Działdowie nie było żadnego psa służbowego.W szczególności chodzi o użycia psa tropiącego na włamaniach,kradzieżach itp.Wiele razy w przeszłości pies tropiący doprowadzał do wykrycia sprawców przestępstw.Jak można było dopuścić do takiej sytuacji Panowie Komendanci żeby Działdowo nie posiadało psów obronnych?Jak więc mają trwać poszukiwania w terenie osób zaginionych bez użycia psów?Jak ma skutecznie wyglądać zabezpieczenie imprez,spotkań sportowych,meczów bez obecności psów obronnych? No tak lepiej jednak zajmować się wpisami na forum gazety działdowskiej niż chociaż próbować rozwiązywać problemy policyjne. Doprowadzenie do braku psa tropiącego w Działdowie to żenujące Wasze postępowanie:(

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xyz #1096700 | 82.160.*.* 27 maj 2013 17:24

  Trzeba zauważyć kto spłodził ten artykuł, "przewodnikiem służbowym psa policyjnego" - co to kto to jest nowy etat może komendant się wypowie o nowym stanowisku służbowym

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. :) #1095888 | 176.103.*.* 26 maj 2013 18:37

  ''przewodnikiem służbowym psa policyjnego.'' Jakiś nowy etat czy funkcja został powołany w Lidzbarku:) ''Przewodnik służbowy'':) Zresztą to mało istotne.Istotne jest,żeby dzieciaki popatrzyły na tego psa służbowego,gdyż jest to już ostatni pies który ''służy''w Policji na terenie powiatu:(działdowskiego. Rządy Panów Komendantów doprowadziły do faktu iż w Działdowie na dzień dzisiejszy nie ma już praktycznie żadnego psa patrolowo-tropiącego.Nie zabezpieczono nowych piesków aby uzupełnić luki po psach,które starzały się i odchodziły na ''psią emeryturę'',nie ma narybku młodych Policjantów przewodników.Nikt o tym nie myślał Panowie Komendanci?? Kilka lat temu były psy służbowe w Lidzbarku,Płośnicy,wcześniej w Rybnie i trzy w Działdowie.Były to pieski o różnych specjalnościach-tropiące,obronne i patrolowo-tropiące. Teraz gdy ten z Lidzbarka odejdzie na ''psią emeryturę''zostanie tylko Krzysztof Kononowicz który powie-''niczego w tej działdowskiej Policji nie będzie''. Psy służbowe jak dinozaury-wygineły za sprawą ''zarządzania jednostką''zwaną KPP Działdowo:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages