środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Pasowanie na czytelnika w płośnickiej bibliotece

2013-05-12 09:27:15 (ost. akt: 2013-05-12 08:28:41)

Autor zdjęcia: Archiwum biblioteki

W Gminnej Bibliotece w Płośnicy odbyło się pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Płośnicy, którzy przybyli do biblioteki wraz z wychowawcami, gościem specjalnym była Maria Sobieraj, Przewodnicząca Rady Gminy.

- Pasowanie organizowane co roku przez bibliotekę weszło na stałe do kalendarza wydarzeń i jest to oficjalne przejście najmłodszych do grona czytelników biblioteki. Uczniowie w formie zabawy zapoznali się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz prośbami książek, aby mogły one służyć przez wiele lat – mówi dyrektor GBP Teresa Trybowska.
Odpowiadały bezbłędnie na zadawane pytania przez Teresę Trybowską, dyrektor GBP. Największym przeżyciem dla uczniów było ślubowanie oraz akt pasowania na czytelnika, którego dokonała dyrektor.
- Maria Sobieraj sama będąc aktywnym czytelnikiem biblioteki poprzez swoje wspomnienia związane z przeczytanymi książkami zachęcała dzieci do częstego obcowania z książką ponieważ jest to niezwykle ważne w ich dalszym życiu. Na zakończenie Pani Maria wręczyła dyplomy, poczęstowała słodyczami i życzyła wielu radosnych chwil spędzonych z bohaterami książek kończy Teresa Trybowska.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. była mieszkanka Płośnicy #1082669 | 79.187.*.* 12 maj 2013 20:30

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Z wielkim sentymentem wspominam tę bibliotekę-duży wybór ciekawych książek i miła obsługa..pozdrawiam serdecznie p. Tereskę i p.Marię

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages